V kronice je zaznamenáno roku 1886, že hasiči dostaly novou stříkačku a postavila se nová kolna na hasičské nářadí. A v roce 1924 se spolek hasičů osamostatnil od katastrálních hasičů Krásná Ves

Náš sbor patří do okrsku č.20, který zahrnuje ještě sbory:Katusice, Krásná Ves, Kováň, Bukovno, Sudoměř.

dnešní členové SDH Spikaly jsou:František Cabaj, Jan Jíra starší, Jan Jíra mladší, Štěpán Vidner starší, Štěpán Vidner  mladší, Ladislav Švancara, Václav Míč, Petr Navrátil, Martin Veverka,  Vlastimil Brendl, Tomáš Růžička, Lumír Růžička, Martin Vidner, Stanislav a Zdeněk Hübner, Zdeněk Měšťan, Vladimír Pekař,  Václav Pekař  a od jara 2008 i Václav Vidner.

V roce 2006 hasiči přijali nové členy:Hubnerovi, M. Vidner,Pekař,Měšťan. .Na jaře r.2008 přišel do sboru Václav Vidner(15).

Velitelem sboru je František Cabaj.Starostou je Štěpán Vidner starší. Náměstek starosty Vladimír Pekař. Strojník- Martin Vidner a Jan Jíra mladší., Preventista Petr Navrátil., Hospodář- Václav Pekař., Jednatel- Václav Míč.

V okrsku č.20 máme zastoupení: Vlasta Brendl-velitel okrsku. Štěpán Vidner st.- pokladník.

Dne 14.7.07 Družtvo Spikal se účastnilo okrskového závodu v Katusicích,kde Spikaly-A byly celkově 7. a ve štafetě na 5.místě  Spikaly-B celkvě se umístili na 8.místě a ve štafetě celkově 6.místo

Dne 18.8.07 SDH Spikaly soutěžili na závodech v Březovicich,kde se umístili                           na 4.místě čas:40,54s    a druhé družstvo Spikaly-B se umístili na 5.místě.

Dne 7.6.08 Družstvo Spikal se zůčastnilo hasičských závodů v Březovicích,kde se umístili celkem na 11.místě.(chyba byla na rozdělovači.)

Dne 6.6.09 se Spikaláci zůčastnili závodu v Březovicích se dvěmi družstvy a to B-tým běžel se starou stříkačkou 16kou. Áčko se umístilo na 12. místě s časem 44 vteřin a Béčko bylo asi 15. místě.

Dne 20.6.09 Se Spikaly obě družstva zúčastnili okrskové soutěže v Bukovně, které slavilo 130 založení SDH Bukovno (r.1879).
 V štafetě na první pokus Spikaly A - se umístili na 1. pozici čas 1,18,50.

V útoku se nám to moc nepovedlo, kvůli košaři. Zaběhli jsme s časem 54 sekund.

Spikaly B  ve štafetě  běželi jen se šesti muži. Velitel Cabaj  běžel sám savce a koš a byl nejrychlejším na závodě v této činnosti. Ani ve dvou právě nikdo nebyl tak rychlý. V útoku zaběhli za 69 sekun.

Spikaly A se umístili na 4. místě s celk. časem 2,18,00.                                                                    Béčko se umístilo na 7. místě.

Okrsek vyhrálo mužstvo Krásná Ves

Ve dnech 11. července 2009 se družstvo Spikal zůčastnilo závodu na Skalsku(125. let od založení Skalsko-Katusické župy). sice ve smíchaném družstvu z A týmu a B týmu. Zde jsme se umístili na 10. místě. Akorát obě mužstva Katusic na nás nestačili, které se umístili na 11. a 12. místě. Závody vyhrálo družstvo Krásná Ves.

Rok 2010

5.6. se konali dvě soutěže.
  -Dopoledne v Březovicích, kde A -Tým skončil na 7. místě a B - Tým na krásném 14. místě. Závodů se zůčastnilo okolo 25 družstev mužů.
  - Odpoledne jsme měli okrskové závody v sudoměři. Zde jsme se my mladí umístili na krásném 4.místě s časem 28:04 vteřin, na lepší tými které běhají ligy a mají lepší mašiny prostě nemáme, chtělo by to lepší stroj.
B - Tým se umístil na 7. místě - také rekrdní čas 49:56 vteřin -

Pak byli závody v Borči. Zde jsme přijeli s naší starou stříkačkou. Na skvělých závodech, kde byli skvělí lidé, jsme nakonec skončili na krásném posledním 10. místě.

Závody na střelnici v Katusicích 30.7.
Družstvo Spikal skončilo na 5. místě.

Noční závody v Bukovně - 7. místo.
Byli špatné hadice=> dva velké vodotrysky z hadic, škoda tak pěkný útok to byl a z toho pak špatné hadice => hadice museli býti vyřazeni.

Tak to bylo asi všechno k roku 2010. gratulujeme.

Rok 2011

30.4. na čarodějnice se Spikaly zúčastnili v Bukovně memorialu Jana Aulického. Bohužel, zde jsme skončili předposlední. a to na 19. místě. menší chyba s béčkama.

7.5. Byli okeskové závody v Krásné Vsi.
Spikaly se zde zúčasbili se dvěma družstvy.
Družstvo Spikaly B se starou mašinou se umístili na 7. místě s celkový časem 120,21 vteřin. Štafetu zaběhli za 63,55 vteřin a útok na terče 56,66.
Druhé družstvo a to Spikaly A se umístili na celkovém
3. místě , což je historický úspěch za posledních 25 let. Celkový čas měli kluci 87,22 vteřin. Štafeta byla zaběhnuta za 59,94 vteřin a útok, kde jsme udělali svůj rekord 27,71 vteřin. Všichni jsme se radovali z bezvadného úspěchu.

Jsem od filmu a potřebuji helmy, zkoušel to podvodník na hasiče .

napsáno:   12. března 2008

Pro účely natáčení historického filmu potřebuji půjčit hasičské přilby a starší hasičské vybavení. Zaplatím za to deset tisíc korun. S těmito slovy obcházel 45letý muž z Mělnicka středočeské hasiče. Ti mu vybavení půjčili, ale žádné peníze už neviděli. Podvodník hasičům namluvil, že jedná z pověření Military Clubu Praha či Vojenského historického muzea. Jejich údajnými členskými průkazy se dokonce i prokazoval. Hasiči neměli důvod o muži pochybovat, a tak mu přilby i vybavení půjčili. Nikdy ho ale už neviděli a peníze také ne. "Starostové asi tří dobrovolných sborů hasičů mu vybavení půjčili s tím, že až to bude vracet, zaplatí uvedenou částku. Zjistili jsme to až v únoru na okrskové schůzi, kde se všichni pochlubili," uvedl Miloš Herbst, starosta Sboru dobrovolných hasičů Kněžmost. Je zároveň starostou okrsku, pod které spadají tři sbory, kde se s podvodníkem setkali. Herbst se obává toho, že tamní hasiči už své věci nikdy neuvidí.

V Zásadce získal přilby z meziválečného období.
 Jen na Mladoboleslavsku vylákal třináct asi deset let starých přileb od dobrovolných hasičů v obci Kluky. V Ledcích si půjčil desítku historických přileb. Čtrnáct plechových přileb si půjčil v Násedlnici, osm v obci Spikaly . Tam si půjčil i čtyři páry bot a kompletní historický vojenský výsadkářský postroj. Dvacítku plechových přileb dostal na zápůjčku v Suhrovicích a patnáct ve Vinci. V Zásadce získal patnáct zdobených plechových hasičských přileb s kokrhely z meziválečného období. "Kolomuty, Dobšín, Husí Lhota a Vlkava, i tady si podvodník zapůjčil hasičské přilby, ozdobnou sekyru a také mosaznou požární hlásku s regulací zvuku. Celkově jen na Mladoboleslavsku vybral věci za téměř 300 tisíc korun, půjčil si 375 přileb a oklamal hasiče v pětatřiceti obcích," konstatoval mluvčí mladoboleslavských policistů Ladislav Mareš. Podvodník tak oklamal minimálně šestnáct sdružení na Mělnicku a další na Rakovnicku. Historické předměty muž většinou prodával dalším lidem na různých burzách. "Policisté muže už zadrželi a obvinili z podvodu. Stíhání je vedeno na svobodě," upřesnil Mareš. Nenechavci hrozí až tři roky vězení či pokuta.